MBASU105SB7471KFNA01
Mfr.Part #
MBASU105SB7471KFNA01
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Width :
0.5 mm
Dielectric :
X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Capacitance :
470 pF
Base Product Number :
MBASU10
Length :
1 mm
Height :
0.5 mm
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
TAIYO YUDEN MBASU105SB7471KFNA01
MBAS 470 pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)