MBASU063SCG5R8DFNA01
Mfr.Part #
MBASU063SCG5R8DFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 5.8PF 50V C0G/NP0 0201
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Base Product Number :
MBASU06
Length :
0.6 mm
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Brand :
Capacitance :
5.8 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Width :
0.3 mm
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height :
0.3 mm
Dielectric :
C0G (NP0)
Tolerance :
±0.5pF
TAIYO YUDEN MBASU063SCG5R8DFNA01
MBAS 5.8 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)