MBAST31LSB5475KTNA01
Mfr.Part #
MBAST31LSB5475KTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Dielectric :
X5R
Base Product Number :
MBAST31
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±10%
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Features :
Length :
3.2 mm
Voltage - Rated :
25V
Width :
1.6 mm
TAIYO YUDEN MBAST31LSB5475KTNA01
MBAS 4.7 μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)