MBAST063SCG181JFNA01
Mfr.Part #
MBAST063SCG181JFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 180PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitors
Height :
0.3 mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
180 pF
Dielectric :
C0G (NP0)
Failure Rate :
Width :
0.3 mm
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Ratings :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Length :
0.6 mm
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Base Product Number :
MBAST06
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Tolerance :
±5%
General Type MLCCs
TAIYO YUDEN MBAST063SCG181JFNA01
MBAS 180 pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)