MBASS31QHB7472KTNA01
Mfr.Part #
MBASS31QHB7472KTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Thickness (Max) :
0.049" (1.25mm)
Capacitance :
4700 pF
Tolerance :
±10%
SMD/SMT
Height :
1.15 mm
Base Product Number :
MBASS31
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Length :
3.2 mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6 mm
Failure Rate :
Dielectric :
X7R
TAIYO YUDEN MBASS31QHB7472KTNA01
MBAS 4700 pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)