MBASJ31LAB7226KTNA01
Mfr.Part #
MBASJ31LAB7226KTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Voltage - Rated :
6.3V
Height - Seated (Max) :
Dielectric :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Width :
1.6 mm
Capacitance :
22 µF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2 mm
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Base Product Number :
MBASJ31
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MBASJ31LAB7226KTNA01
MBAS 22 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
MBASJ31LAB7226KTNA01 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
MBASJ31LAB7226KTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)