MBASH105SB7331MFCA01
Mfr.Part #
MBASH105SB7331MFCA01
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 330PF 100V X7R 0402
Dielectric :
X7R
Brand :
Width :
0.5 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Lead Style :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Features :
Length :
1 mm
Capacitance :
330 pF
Failure Rate :
Tolerance :
±20%
Base Product Number :
MBASH10
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings :
Height :
0.5 mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
TAIYO YUDEN MBASH105SB7331MFCA01
MBAS 330 pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)