MBASG32MAB7106KPNA01
Mfr.Part #
MBASG32MAB7106KPNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
Capacitors
Height :
2.5 mm
Tolerance :
±10%
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Width :
2.5 mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
10 µF
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Dielectric :
X7R
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number :
MBASG32
Lead Style :
Length :
3.2 mm
TAIYO YUDEN MBASG32MAB7106KPNA01
MBAS 10 μF 35V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MBASG32MAB7106KPNA01 Overview
A 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
MBASG32MAB7106KPNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)