MBASG31LBB5106KTNA01
Mfr.Part #
MBASG31LBB5106KTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1206
Base Product Number :
MBASG31
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Width :
1.6 mm
Voltage - Rated :
35V
Length :
3.2 mm
Brand :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Dielectric :
X5R
Capacitance :
10 µF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
X5R
Features :
TAIYO YUDEN MBASG31LBB5106KTNA01
MBAS 10 μF 35V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
MBASG31LBB5106KTNA01 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm).As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X5R.
MBASG31LBB5106KTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)