MBARQ219SCG270JTRA01
Mfr.Part #
MBARQ219SCG270JTRA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0805
MBAR
Length :
2 mm
Capacitance :
27 pF
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Base Product Number :
MBARQ21
Surface Mount, MLCC
Width :
1.2 mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Applications :
GENERAL PURPOSE
TAIYO YUDEN MBARQ219SCG270JTRA01
MBAR 27 pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
MBARQ219SCG270JTRA01 Overview
A 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
MBARQ219SCG270JTRA01 Features
a size/dimension of 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)