MBARQ167SCG1R2CTRA01
Mfr.Part #
MBARQ167SCG1R2CTRA01
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CAP CER 1.2PF 250V C0G/NP0 0603
Active
Length :
1.6 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
1.2 pF
Thickness (Max) :
0.031" (0.80mm)
Base Product Number :
MBARQ16
Height - Seated (Max) :
Width :
0.8 mm
Tolerance :
±0.25pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
TAIYO YUDEN MBARQ167SCG1R2CTRA01
MBAR 1.2 pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
MBARQ167SCG1R2CTRA01 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
MBARQ167SCG1R2CTRA01 Features
a size/dimension of 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)