MAAV-011013
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MAAV-011013
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
16-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
RF ATTENUATOR 36DB 50OHM 16VFQFN
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Attenuators
Construction :
COMPONENT
Operating Temperature (Max) :
85°C
Attenuation Value :
36dB
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold/Silver (Ni/Pd/Au/Ag)
Package / Case :
16-VFQFN Exposed Pad
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Impedance :
50Ohm
JESD-609 Code :
e4
Insertion Loss (Max) :
7 dB
Operating Temperature (Min) :
-40°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tray
Frequency Range :
5GHz~45GHz
RF/Microwave Device Type :
VARIABLE ATTENUATOR
Operating Frequency-Max :
45000MHz
Operating Frequency-Min :
5000MHz
Input Power-Max (CW) :
30dBm
Datasheets
MAAV-011013
MACOM Technology Solutions MAAV-011013
VARIABLE ATTENUATOR 5GHz~45GHz 36dB 16-VFQFN Exposed Pad Tray 50Ohm COMPONENT 45000MHz 30dBm
MAAV-011013 Overview
MAAV-011013 Features
Type of VARIABLE ATTENUATOR
MAAV-011013 Applications
There are a lot of M/A-Com Technology Solutions
MAAV-011013 Attenuators applications.
  • UMB
  • WiMAX
  • WiBN
  • Fixed Wireless
  • Test Equipment
  • Sensors
  • GSM
  • WCDMA
  • TD-SCDMA
  • Optical transmission devices
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD