MAAV-007088-000100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MAAV-007088-000100
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
VARIABLE ATTENUATOR.
Stock
80
In Stock :
80
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Attenuators
Characteristic Impedance :
50 Ω
MACOM
Reach Compliance Code :
Compliant
Power (Watts) :
Impedance :
50 Ohms
Series :
Technology :
GAAS
Base Product Number :
MAAV-007088
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Attenuation Value :
33dB ~ 42dB
Product Status :
Active
Operating Frequency-Min :
50 MHz
Package :
Tube
Brand :
MACOM
Operating Frequency-Max :
1000 MHz
Construction :
COMPONENT
VSWR-Max :
2.1
Input Power-Max (CW) :
30 dBm
RoHS :
Details
Product Category :
Attenuators
Pbfree Code :
yes
Subcategory :
Wireless and RF Integrated Circuits
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RF/Microwave Device Type :
VARIABLE ATTENUATOR
Frequency Range :
1 MHz ~ 50 GHz
Packaging :
Bulk
Product Type :
Introducing Attenuators MACOM Technology Solutions MAAV-007088-000100 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:16-SOIC (0.295, 7.50mm Width), MAAV-007088-000100 pinout, MAAV-007088-000100 datasheet PDF, MAAV-007088-000100 amp .Beyond Attenuators MACOM Technology Solutions MAAV-007088-000100 ,we also offer SKY12338-337LF, SKY12325-350LF, SKY12348-350LF, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
MACOM Technology Solutions MAAV-007088-000100
MAAV-007088-000100 datasheet pdf and Unclassified product details from MA-COM stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD