M55342K11B432ART3
Mfr.Part #
M55342K11B432ART3
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/20W 0402
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Length :
1.016mm
Height :
762μm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
432Ohms
Max Power Dissipation :
50mW
Published :
Case Code (Imperial) :
Depth :
640μm
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.040Lx0.025W 1.02mmx0.64mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
635μm
Military Standard :
MIL-PRF-55342
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Thickness :
254μm
Tolerance :
±0.1%
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM0402
Datasheets
M55342K11B432ART3
Vishay M55342K11B432ART3
Military, MIL-PRF-55342, RM0402 Series, Thin Film, 432Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~150°C