M55342K09B825DRWSV
Mfr.Part #
M55342K09B825DRWSV
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 825 OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Resistance :
825Ohms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Width :
3.1496mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
6.5786mm
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM2512
2
Vishay M55342K09B825DRWSV
Military, MIL-PRF-55342, RM2512 Series, Thin Film, 825Ohms, 1W, ±1%, -55°C~150°C