M55342K09B221ARWS
Mfr.Part #
M55342K09B221ARWS
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 221 OHM 0.1% 1W 2512
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM2512
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Width :
3.1496mm
Max Operating Temperature :
150°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
1W
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
6.5786mm
Resistance :
221Ohms
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Datasheets
M55342K09B221ARWS
Vishay M55342K09B221ARWS
Military, MIL-PRF-55342, RM2512 Series, Thin Film, 221Ohms, 1W, ±0.1%, -55°C~150°C