M55342K09B215DRWSV
Mfr.Part #
M55342K09B215DRWSV
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 215 OHM 1% 1W 2512
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM2512
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Composition :
Thin Film
Length :
6.5786mm
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
3.1496mm
Height :
838.2μm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Resistance :
215Ohms
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Tolerance :
±1%
Vishay M55342K09B215DRWSV
Military, MIL-PRF-55342, RM2512 Series, Thin Film, 215Ohms, 1W, ±1%, -55°C~150°C