M55342K06B417ARWS
Mfr.Part #
M55342K06B417ARWS
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 417 OHM 0.1% 0.15W 0705
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Military, Non-Inductive
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Power (Watts) :
0.15W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
417Ohms
Supplier Device Package :
Packaging :
Tray
Datasheets
M55342K06B417ARWS
Vishay M55342K06B417ARWS
Military, MIL-PRF-55342, RM0705 Series, Thin Film, 417Ohms, 0.15W, ±0.1%, -55°C~150°C