M55342K06B22E0RTSV
Mfr.Part #
M55342K06B22E0RTSV
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 22K OHM 1% 0.15W 0705
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Height :
838.2μm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-55342
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
381μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.15W
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
22kOhm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
150mW
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Vishay M55342K06B22E0RTSV
Military, MIL-PRF-55342, RM0705 Series, Thin Film, 22kOhm, 0.15W, ±1%, -55°C~150°C