M55342K04B365JRWSV
Mfr.Part #
M55342K04B365JRWSV
Package / Case
Nonstandard
Description
RES SMD 365 OHM 5% 0.15W 1505
Size / Dimension :
0.155Lx0.050W 3.94mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Feature :
Military, Non-Inductive
Length :
3.937mm
Power (Watts) :
0.15W
Package / Case :
Nonstandard
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Resistance :
365Ohms
Max Power Dissipation :
150mW
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Width :
1.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Vishay M55342K04B365JRWSV
Military, MIL-PRF-55342, RM1505 Series, Thin Film, 365Ohms, 0.15W, ±5%, -55°C~150°C