M55342K04B30G0PT0V
Mfr.Part #
M55342K04B30G0PT0V
Package / Case
Nonstandard
Description
RES SMD 30 OHM 2% 0.15W 1505
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
150mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.937mm
Size / Dimension :
0.155Lx0.050W 3.94mmx1.27mm
Resistance :
30Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.15W
Failure Rate :
P (0.1%)
Tolerance :
±2%
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Non-RoHS Compliant
Width :
1.27mm
Package / Case :
Nonstandard
Composition :
Thin Film
Vishay M55342K04B30G0PT0V
Military, MIL-PRF-55342, RM1505 Series, Thin Film, 30Ohms, 0.15W, ±2%, -55°C~150°C