M55342H12B180DPT5
Mfr.Part #
M55342H12B180DPT5
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
M55342H 50PPM 0603 180 1% P T5
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Molded
Length :
1.6mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
1%
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel
Resistance :
180Ohm
Termination :
WRAPAROUND
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Datasheets
M55342H12B180DPT5
Vishay M55342H12B180DPT5
180Ohm, 1%,