M55342H11B10E0TT1
Mfr.Part #
M55342H11B10E0TT1
Description
M55342H 50PPM 0402 10K 1% T T1
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance Tolerance :
1
Package :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
High Reliability
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Series :
Product Status :
Active
Base Product Number :
M55342
Resistance :
10 kOhm
Power Rating :
0.05 W
Datasheets
M55342H11B10E0TT1
Vishay M55342H11B10E0TT1
High Reliability * Series, 10 kOhm,