M55342H09B221DRWS
Mfr.Part #
M55342H09B221DRWS
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 221 OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Resistance :
221Ohms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM2512
Length :
6.5786mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Published :
Case Code (Imperial) :
838.2μm
Width :
3.1496mm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Tray
Datasheets
M55342H09B221DRWS
Vishay M55342H09B221DRWS
Military, MIL-PRF-55342, RM2512 Series, Thin Film, 221Ohms, 1W, ±1%, -55°C~150°C