M55342H09B150ERWS
Mfr.Part #
M55342H09B150ERWS
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 150K OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Tolerance :
±1%
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Resistance :
150kOhms
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Length :
6.5786mm
Width :
3.1496mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Datasheets
M55342H09B150ERWS
Vishay M55342H09B150ERWS
Military, MIL-PRF-55342, RM2512 Series, Thin Film, 150kOhms, 1W, ±1%, -55°C~150°C