M55342H04B806DRWS
Mfr.Part #
M55342H04B806DRWS
Package / Case
Nonstandard
Description
RES SMD 806 OHM 1% 0.15W 1505
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
806Ohms
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Tolerance :
±1%
Length :
3.937mm
Package / Case :
Nonstandard
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.155Lx0.050W 3.94mmx1.27mm
Width :
1.27mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.15W
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
150mW
Datasheets
M55342H04B806DRWS
Vishay M55342H04B806DRWS
Military, MIL-PRF-55342, RM1505 Series, Thin Film, 806Ohms, 0.15W, ±1%, -55°C~150°C