M55342H04B187ERWS
Mfr.Part #
M55342H04B187ERWS
Package / Case
Nonstandard
Description
RES SMD 187K OHM 1% 0.15W 1505
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM1505
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
0.15W
Feature :
Military, Non-Inductive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Resistance :
187kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.155Lx0.050W 3.94mmx1.27mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Depth :
1.27mm
Thickness :
381μm
Height :
838.2μm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Military Standard :
MIL-PRF-55342
Width :
1.27mm
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Power Dissipation :
150mW
Length :
3.937mm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Published :
Datasheets
M55342H04B187ERWS
Vishay M55342H04B187ERWS
Military, MIL-PRF-55342, RM1505 Series, Thin Film, 187kOhms, 0.15W, ±1%, -55°C~150°C