M55342H04B14E0RWS
Mfr.Part #
M55342H04B14E0RWS
Package / Case
Nonstandard
Description
RES SMD 14K OHM 1% 0.15W 1505
Power (Watts) :
0.15W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tray
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
838.2μm
Thickness :
381μm
Published :
Tolerance :
±1%
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Resistance :
14kOhms
Package / Case :
Nonstandard
Max Power Dissipation :
150mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.155Lx0.050W 3.94mmx1.27mm
Composition :
Thin Film
Width :
1.27mm
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Feature :
Military, Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Length :
3.937mm
Datasheets
M55342H04B14E0RWS
Vishay M55342H04B14E0RWS
Military, MIL-PRF-55342, RM1505 Series, Thin Film, 14kOhms, 0.15W, ±1%, -55°C~150°C