M55342H04B133ERWS
Mfr.Part #
M55342H04B133ERWS
Package / Case
Nonstandard
Description
RES SMD 133K OHM 1% 0.15W 1505
Military, Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
3.937mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
838.2μm
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.155Lx0.050W 3.94mmx1.27mm
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Max Power Dissipation :
150mW
Power (Watts) :
0.15W
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Width :
1.27mm
Resistance :
133kOhms
Datasheets
M55342H04B133ERWS
Vishay M55342H04B133ERWS
Military, MIL-PRF-55342, RM1505 Series, Thin Film, 133kOhms, 0.15W, ±1%, -55°C~150°C