M55342E12B392ARWI
Mfr.Part #
M55342E12B392ARWI
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/10W 0603
838.2μm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6256mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Width :
812.8μm
Resistance :
392Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-55°C
2
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM0603
Datasheets
M55342E12B392ARWI
Vishay M55342E12B392ARWI
Military, MIL-PRF-55342, RM0603 Series, Thin Film, 392Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C