M55342E12B392ART5
Mfr.Part #
M55342E12B392ART5
Description
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
392Ohms
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Length :
1.6256mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
M55342E12B392ART5
Vishay M55342E12B392ART5
Military, MIL-PRF-55342, RM0603 Series, Thin Film, 392Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C