M55342E12B390ARWI
Mfr.Part #
M55342E12B390ARWI
Description
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
390Ohms
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6256mm
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tray
Failure Rate :
R (0.01%)
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
M55342E12B390ARWI
Vishay M55342E12B390ARWI
Military, MIL-PRF-55342, RM0603 Series, Thin Film, 390Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C