M55342E12B34B0RWS
Mfr.Part #
M55342E12B34B0RWS
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM0603
Tolerance :
±0.1%
Height :
838.2μm
Width :
812.8μm
Supplier Device Package :
Feature :
Military, Non-Inductive
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Length :
1.6256mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Resistance :
34kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
M55342E12B34B0RWS
Vishay M55342E12B34B0RWS
Military, MIL-PRF-55342, RM0603 Series, Thin Film, 34kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C