M55342E12B348ART5
Mfr.Part #
M55342E12B348ART5
Description
M55342E 25PPM 0603 348 0.1% R T5
25 PPM / C
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Voltage Rating :
50 V
Product Type :
Thin Film Resistors
Application :
Military
Type :
Non-Inductive
Power Rating :
100 mW (1/10 W)
Features :
Wraparound Termination
Length :
1.63 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Resistors
Product :
Thin Film Resistors SMD
Resistance :
348 Ohms
Minimum Operating Temperature :
- 65 C
Tolerance :
0.1 %
Termination Style :
SMD/SMT
Product Status :
Active
Technology :
Thin Film
Width :
0.81 mm
Series :
Mounting Style :
PCB Mount
Base Product Number :
M55342
Datasheets
M55342E12B348ART5
Vishay M55342E12B348ART5
* Series, 348 Ohms, 0.1 %,