M55342E12B1E20RWS
Mfr.Part #
M55342E12B1E20RWS
Description
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
1.6256mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Resistance :
1.2kOhms
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tray
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
M55342E12B1E20RWS
Vishay M55342E12B1E20RWS
Military, MIL-PRF-55342, RM0603 Series, Thin Film, 1.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~150°C