M55342E12B16B0RT0
Mfr.Part #
M55342E12B16B0RT0
Description
M55342E 25PPM 0603 16K 0.1% R T0
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance Tolerance :
0.1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistor Type :
High Reliability
Power Rating :
0.1 W
Tolerance :
0.1%
Package / Case :
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Resistance :
16kOhm
Packaging :
Tape and Reel
Datasheets
M55342E12B16B0RT0
Vishay M55342E12B16B0RT0
High Reliability 16kOhm, 0.1%,