M55342E12B160BRWI
Mfr.Part #
M55342E12B160BRWI
Description
M55342E 25PPM 0603 160K 0.1% R W
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Width :
813μm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
1W
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Thickness :
254μm
Resistance :
160kOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Tolerance :
0.1%
Military Standard :
MIL-PRF-55342
Package / Case :
Length :
1.63mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
M55342E12B160BRWI
Vishay M55342E12B160BRWI
Thin Film, 160kOhm, 0.1%,