M55342E12B160ART0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M55342E12B160ART0
Manufacturer
Vishay
Description
M55342E 25PPM 0603 160 0.1% R T0
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
813μm
Power Rating :
0.1 W
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Resistor Type :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel
Tolerance :
0.1%
Package / Case :
Length :
1.63mm
Thickness :
254μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance Tolerance :
0.1
Resistance :
160Ohm
Datasheets
M55342E12B160ART0
Vishay M55342E12B160ART0
High Reliability 160Ohm, 0.1%,