M55342E12B15B0TTI
Mfr.Part #
M55342E12B15B0TTI
Description
M55342E 25PPM 0603 15K 0.1% T TI
Chip Resistor - Surface Mount
Application :
Military
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Resistance :
15 kOhm
Resistor Type :
High Reliability
Termination Style :
SMD/SMT
Technology :
Thin Film
Product :
Thin Film Resistors SMD
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Minimum Operating Temperature :
- 65 C
Tolerance :
0.1 %
Features :
Wraparound Termination
Package :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Resistors
Resistance Tolerance :
0.1
Base Product Number :
M55342
Product Status :
Active
Width :
0.81 mm
Series :
Product Type :
Thin Film Resistors
Length :
1.63 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Voltage Rating :
50 V
Power Rating :
0.1 W
Datasheets
M55342E12B15B0TTI
Vishay M55342E12B15B0TTI
High Reliability * Series, 15 kOhm, 0.1 %,