M55342E12B15B0TT0
Mfr.Part #
M55342E12B15B0TT0
Description
M55342E 25PPM 0603 15K 0.1% T T0
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance Tolerance :
0.1
Package :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Series :
Product Status :
Active
Resistor Type :
High Reliability
Power Rating :
0.1 W
Base Product Number :
M55342
Resistance :
15 kOhm
Datasheets
M55342E12B15B0TT0
Vishay M55342E12B15B0TT0
High Reliability * Series, 15 kOhm,