M55342E12B150BRWI
Mfr.Part #
M55342E12B150BRWI
Description
M55342E 25PPM 0603 150K 0.1% R W
Chip Resistor - Surface Mount
Base Product Number :
M55342
Resistance Tolerance :
0.1
Power Rating :
0.1 W
Resistance :
150 kOhm
Resistor Type :
High Reliability
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Series :
Package :
Tray
Datasheets
M55342E12B150BRWI
Vishay M55342E12B150BRWI
High Reliability * Series, 150 kOhm,