M55342E12B150BR5T
Mfr.Part #
M55342E12B150BR5T
Description
M55342E 25PPM 0603 150K 0.1% R 5
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
High Reliability
Resistance :
150 kOhm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Resistance Tolerance :
0.1
Power Rating :
0.1 W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
M55342E12B150BR5T
Vishay M55342E12B150BR5T
High Reliability 150 kOhm,