M55342E12B10B0MWS
Mfr.Part #
M55342E12B10B0MWS
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10kOhm
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
not_compliant
Packaging :
Tray
Datasheets
M55342E12B10B0MWS
Vishay M55342E12B10B0MWS
Military, MIL-PRF-55342, RM0603 Series, Thin Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C