M55342E12B105ERWS
Mfr.Part #
M55342E12B105ERWS
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 105K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6256mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
812.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
105kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
M55342E12B105ERWS
Vishay M55342E12B105ERWS
Military, MIL-PRF-55342, RM0603 Series, Thin Film, 105kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~150°C