M55342E11B499ATTI
Mfr.Part #
M55342E11B499ATTI
Description
M55342E 25PPM 0402 499 0.1% T TI
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage Rating :
30 V
Product Type :
Thin Film Resistors
Resistance Tolerance :
0.1
Power Rating :
0.05 W
Resistor Type :
High Reliability
Base Product Number :
M55342
Technology :
Thin Film
Length :
1.02 mm
Series :
Tolerance :
0.1 %
Features :
Wraparound Termination
Mounting Style :
PCB Mount
Application :
Military
Package :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 65 C
Subcategory :
Resistors
Width :
0.022 in
Product Status :
Active
Product :
Thin Film Resistors SMD
Termination Style :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Resistance :
499 Ohm
Datasheets
M55342E11B499ATTI
Vishay M55342E11B499ATTI
High Reliability * Series, 499 Ohm, 0.1 %,