M55342E06B649ART1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M55342E06B649ART1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 649 OHM 0.1% 0.15W 0705
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2.032mm
Resistance :
649Ohms
Supplier Device Package :
0705
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
838.2μm
Width :
1.27mm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.15W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military, Non-Inductive
Factory Lead Time :
12 Weeks
Composition :
Thin Film
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Max Power Dissipation :
150mW
Published :
2013
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Datasheets
M55342E06B649ART1
Vishay M55342E06B649ART1
Military, MIL-PRF-55342, RM0705 Series, Thin Film, 649Ohms, 0.15W, ±0.1%, -55°C~150°C