M55342E04B100BRTI
Mfr.Part #
M55342E04B100BRTI
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.15W 1505
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Length :
3.937mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.15W
Package / Case :
Nonstandard
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
100kOhms
Feature :
Military, Non-Inductive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
838.2μm
Max Power Dissipation :
150mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Width :
1.27mm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.155Lx0.050W 3.94mmx1.27mm
Datasheets
M55342E04B100BRTI
Vishay M55342E04B100BRTI
Military, MIL-PRF-55342, RM1505 Series, Thin Film, 100kOhms, 0.15W, ±0.1%, -55°C~150°C