M55342E03B221BRT5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M55342E03B221BRT5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/5W 1005
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Size / Dimension :
0.105Lx0.050W 2.67mmx1.27mm
Resistance :
221kOhms
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.27mm
Length :
2.667mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM1005
Max Power Dissipation :
200mW
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Feature :
Military, Non-Inductive
Datasheets
M55342E03B221BRT5
Vishay M55342E03B221BRT5
Military, MIL-PRF-55342, RM1005 Series, Thin Film, 221kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~150°C