M2CT-90A1-24EY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M2CT-90A1-24EY
Manufacturer
Omron Automation
Description
INDICATOR ROUND YELLOW PNL MNT
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (11.94mm)
Lens Size :
11.80mm Dia
ECCN Code :
EAR99
Type :
LED
Factory Lead Time :
15 Weeks
Ratings :
DC
Lamp Color :
Yellow
Series :
M2C
Published :
Panel Cutout Shape :
Round
Current :
10mA
Mount :
Panel
Voltage :
24V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lens Style :
Round with Flat Top
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
M2CT-90A1-24EY
Introducing Omron Automation M2CT-90A1-24EY from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:24V, M2CT-90A1-24EY pinout, M2CT-90A1-24EY datasheet PDF, M2CT-90A1-24EY amp .Beyond Omron Automation M2CT-90A1-24EY ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.