M15KP78CAE3
Mfr.Part #
M15KP78CAE3
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO204AR
Product Category :
Peak Pulse Power :
15kW
Bidirectional Channels :
1
Additional Feature :
High Reliability
Test Current :
5mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Reverse Standoff Voltage :
78V
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Power Line Protection :
No
Clamping Voltage :
126V
Pbfree Code :
yes
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Pure Matte Tin (Sn)
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Number of Pins :
2
Number of Terminations :
2
Peak Pulse Current :
119A
Diode Element Material :
SILICON
Direction :
Bidirectional
Packaging :
Bulk
Package / Case :
DO-204AR, Axial
Number of Elements :
1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Case Connection :
Isolated
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Element Configuration :
Single
Terminal Form :
Wire
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V